Новини Житомирщини

Гаряча лінія

Події

Побачив світ перший довідник про природно-заповідний фонд області

Автор  О. Гебрич
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Вийшов друком довідник «Природно-заповідний фонд Житомирської області». Його складено на основі експедиційних досліджень, які автори книги проводили понад два десятки років. І, як результат, читач отримав змістовний, гарно ілюстрований матеріал.
Це – перша така фундаментальна праця у галузі охорони довкілля нашого краю. Значна увага в книзі приділена ландшафтам, рослинному та тваринному світу об’єктів природно-заповідного фонду Житомирської області, рідкісним видам місцевої флори і фауни.
 Сергій Сіренький, заступник начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації: «За 20 років природно-заповідний фонд Житомирщини збільшився вдвічі. Щоправда, є ще над чим працювати, бо цей показник є нижчим, ніж загальнодержавний. Студенти, учні, науковці не могли над цим системно працювати, бо всі ці матеріали, дослідження були розпорошені. І тому три року тому виникла ідея написати книгу».
Книга вийшла накладом у 300 примірників. Хоча спочатку планувалося видати втричі більше екземплярів й у форматі А-4, але стрімке знецінення державної валюти завадило цьому. Довелося міркувати над тим, як здешевити книгу, аби вистачило виділених на неї коштів.
 Олександр Орлов, виконавчий директор НВ ТОВ «Житомирбіомедскло»: «Наприклад, у нас кожна рослина і тварина мала українську назву наукову і латинську. Порахували, і щоб не вийти за рамки бюджету книги, латину довелося забрати».
Значну частину примірників буде безкоштовно передано бібліотекам області, вищим навчальним закладам Житомирщини, аби кожен, хто бажає, міг вільно ознайомитися із матеріалом.
 Олександр Орлов, виконавчий директор НВ ТОВ «Житомирбіомедскло»: «І це цеглинка, яка все ж таки піднімає екологічну свідомість, екологічну освіту. Якби сказали два роки тому дати характеристику ПЗФ якогось району, не було що прочитати, тепер є».
Також довідник існує і в електронному варіанті.
Автор: Оксана Гебрич.

Читайте нас на facebook

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Обласному телебаченню - 25 років

Особливе

Проекти

Посилання

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

УКРАЇНСЬКІ ГЕРОЇ

СУСПІЛЬНЕ ТБ

Вулицями Житомира